Dluhy a jejich následky

V dnešní době se vše šíleně vyvrací normálu. Nejdříve nás zasáhla epidemie covidu. Nemohli jsme ani pomalu vylézat ze svých domovů. Na ústech a nosu jsme byli donuceni nosit roušky. Poté následoval začátek válečného konfliktu na Ukrajině, který trvá dodnes. S tím souviselo i obrovské zdražení plynu a elektrické energie. A tím se hned dostáváme ke dluhové situaci. Protože až mnohým z nás přijde vyúčtování za elektrickou energii a plyn nebudou nám stačit peníze na její zaplacení. A takhle to bude mít většina z nás. Myslím si, že až devadesát procent. A teď ta strašlivá situace týkající se inflace.

karty a peníze

Všechny potraviny jdou nahoru. A to snad každý týden víc a víc. Vždyť je to naprosto šílené. A jak se tedy nemáme dostat do dluhů? Pokud se nechceme dostat do dluhů musíme změnit naše finanční zvyky. Přestat utrácet za hlouposti a mít dokonalý přehled o tom kolik utrácíme a za co. Nikdy nenakupujte na úvěr. Při dluhu si myslíme, že vlastníme věci, ale je to přesně naopak. Kdysi velice moudrý prezident razil heslo. Nemáme lidi učit, jak se dostat z dluhů, ale hlavně to, jak se do nich nikdy nedostat. Dluhy jenom způsobují, že žijete z vypůjčených peněz. A to vás určitě do ničeho dobrého nepřivede. Jak chcete vracet peníze, které ve skutečnosti vůbec nemáte? Pokud se tedy do dluhů dostanete, dělejte tak abyste ho co nejrychleji splatili. Rady, jak se nedostat do dluhů zní: Vždy utrácejte méně, než vyděláváte. Pokud dodržíte tuto radu nikdy se do dluhů nedostanete. Dělat dluhy není moudré Nebankovnihypoteky.

dluhy

A ještě si navíc dokážete vytvořit finanční rezervu. Jako další radu si vezměte k srdci: Naučte se šetřit. V dobách, kdy se vám daří, https://www.podnikatel.cz/clanky/online-prodeji-potravin-se-dari-presto-zatim-velkou-expanzi-cekat-nemuzeme/ tak stejně myslete na svá zadní kolečka. A šetřete pro jistotu, kdyby se vám náhodou dařit přestalo. Může se přihodit cokoliv. Učte své děti finanční gramotnost. Učte je, že nemůžou mít vše co vidí. Učte je základy pilné práce, být skromní a naučte je spořit si. Když do něčeho investujete, ujistěte se, že jste nezůstali zcela bez úspor. A hlavně si zbytečně nikdy nepůjčujte. Vůbec na nic. Jako největší hloupost vidím, půjčovat si na vánoční dárky nebo dovolenou. Probuďte se a otevřete své oči. Život není o tom kolik věcí máme. Anebo jestli žijeme na dluh.