Podnikatelé se svými podnikatelskými aktivitami pochopitelně živí. A to znamená, že kdyby si snad někdy nevydělali peněz dost, bylo by to pro ně špatné. Protože za co žít, když nejsou peníze, že? Čím financovat investice do svojí firmy, když na ně není? To je potom hodně složitý rébus, který je potřeba vyřešit.
A jak se řeší podobné komplikace? Co se dělá, když potřebuje někdo z podnikatelů peníze, které se mu jako naschvál nepodařilo vydělat? Kde se potom vezmou peníze na to, aby se jimi třeba zaplatily exekuce, dluhy na daních či sociálním nebo zdravotním pojištění a tak dále? Nebo kde vůbec některý člověk sežene peníze na to, aby se do podnikání teprve mohl pustit?
Je jasné, že nejde-li to už jinak, může se využít klidně i podnikatelská půjčka. Není důvod, proč tuto možnost zavrhovat. Vždyť půjčky jsou tu od toho, aby se poskytovaly a aby je lidé využívali ve složitých obdobích, kdy si nevystačí s financemi vlastními. Ovšem taková půjčka se musí vždy nejprve sehnat. Tedy musí se sehnat někdo, kdo podnikateli půjčí, je-li to právě třeba. A takové hledání není nijak snadné, protože najít v té spoustě potenciálních nabídek tu, která je finančně zvladatelná, tedy levná, a přitom i dostatečně dostupná, nemusí být hračka. A čím hůř na tom podnikatel je a čím víc půjčit potřebuje, tím hůř se mu hledá někdo, kdo by mu důvěřoval natolik, aby mu půjčil i hodně velké peníze.
Ale kdo hledá, ten zpravidla i najde. Podnikatelé, kteří jsou vlastníky nemovitého majetku, mohou tento například využít a tím si shánění půjčky usnadnit. Protože kdo dá žádoucí nemovitost do zástavy u nebankovní společnosti, tomu se tuze snadno získává americká hypotéka bez dokládání příjmů, u které se ručí právě zástavou nemovitosti. A nikoliv vysokými příjmy a čistými registry dlužníků jako jinde.
Když si zkrátka podnikatel požádá o nebankovní hypotéku, dostane ji. A problémy jsou ty tam.