Koberce v domácnosti ještě nikdo nepřekonal

Volba podlahové krytiny patří v domácnostech k poměrně obtížným úkolům vzhledem k tomu, že nabídka krytin je pestrá, ale každá z nich má své specifické vlastnosti. Prozatím se nikomu nepodařilo nabídnout na trh něco, co by překonalo klasický koberec svou hebkostí, měkkostí a příjemným pocitem na dotek. Jistě, že si můžete na podlahu rozložit třeba spací pytel nebo francouzskou přikrývku, ale to je jen dočasné řešení. Chcete-li se procházet naboso po něčem teplém a měkkém, koberec bude jasná volba.

kočka na koberci

Na koberci si můžete s dětmi hrát – děti milují hraní na podlaze, jezdí po ní s autíčky, sestavují tu dílky stavebnic, malují si tu obrázky, skládají puzzle, zkrátka vyhovuje jim tamní prostor, který je dostatečně velký pro jejich tvořivou zábavu. Můžete se k nim přidat a povalovat se po zemi, aniž by vás někdo rušil. Odložte mobilní telefon a využívejte této možnosti užít si s dětmi dokonalou zábavu.

koberec v obýváku

Můžete tu i pracovat – koberce se stávají vhodným kandidátem na plochu, která poslouží jako kancelářské pracoviště. Už vás to nebaví u psacího stolu, hrbíte se nad ním a hledáte vhodnou polohu, jak usednout na židli? Na podlaze máte více možností a můžete tu i ležet, ovšem pouze tehdy, máte-li pod sebou koberec. Samozřejmě to nebude ideální na studené dlažbě nebo na plovoucí podlaze.

Podmínkou je koberec zbavený nečistot – zábava i práce na koberci bude na úrovni pouze tehdy, bude-li koberec dokonale čistý. Jestliže však spoléháte na klasický vysavač, ten může zafungovat pouze zpočátku, kdy je koberec nový, a není dosud zatěžován chůzí a mastným prachem. Po určité době se však koberec začne měnit i po pravidelném vysávání na zašpiněný a zapáchající kus textilu a tehdy je vhodný čas povolat na čištění koberce v Praze 6 odborníky, například s čisticím strojem Rotovac s rotačními kartáči a výkonným podtlakovým vysáváním.