Podnikání může být skvělým způsobem, jak se může někdo z nás lidí živit. Takový člověk si prostě ujasní, pro co má předpoklady a co by chtěl dělat, pak takový byznys rozjede, a když se všechno daří tak, jak se to dařit má, může si jmenovaný svůj život skutečně pochvalovat. Protože být sám sobě pánem, sám rozhodovat o svém osudu a brát si z vydělaných peněz tolik, kolik je člověku libo… Co víc si může jeden přát?
Jenže ono to nebývá vždy zase až tak dokonalé. Ne vždycky se v podnikání daří všechno tak, jak by se to dařit mělo, ba naopak se tu může třeba i pokazit všechno, co se jenom pokazit může, a když se podobně nevede, může to skončit klidně i zoufalým nedostatkem peněz. Což je něco, co pochopitelně nemůže nikdo z lidí jednoduše akceptovat. A podnikatel zejména, protože tomu jde přece nejen o vlastní obživu, ale i o to, aby si vydělal na fungování svojí firmy, jejímž krachem by se jedině připravil o živobytí a zároveň by mu mohly zůstat na krku už více nesplatitelné dluhy.
Takže začne-li podnikatel pociťovat problémy, musí s tím stůj co stůj něco udělat. Čímž je často míněno především to, že musí sehnat peníze, jimiž by zajistil opětovnou prosperitu.
Jenže sehnat peníze není pro nikoho neúspěšně podnikajícího snadné. Od toho se odvracejí všechny banky bez výjimky, protože mu chybí schopnost zaručit dostatečným způsobem schopnost splácet. A když banky nepůjčí s odůvodněním, že není žadatel bonitní, tedy že má bídné daňové přiznání, nízké zisky, záznamy v registrech dlužníků a další problémy, co se dá dělat? Dá-li se vůbec ještě něco dělat?
Něco se naštěstí ještě učinit dá. Dá se požádat o nebankovní hypotéku, a když má podnikatel nemovitost, kterou by se za ni zaručil, pak americká hypotéka bez registru určitě pomůže. A zachrání třeba i toho nejzoufalejšího podnikatele před neblahým koncem.