O betonových plotech se obecně ví, že vykazují velmi dlouhou životnost, a nevyžadují prakticky žádnou údržbu, pouze občasné čištění od prachu a podobných nečistot. Jakmile je vztyčíte na okraji pozemku, máte prakticky jistotu, že tu budou sloužit svému účelu desítky let. Některé zdroje uvádí délku životnosti tohoto oplocení až čtyřicet let, ovšem pouze za předpokladu, že vám, jak se říká, nespadne na hlavu.
Toto je pochopitelně obrazná formulace, plot vám na hlavu padat nebude, ale k jeho zřícení na travnatou plochu dojít může. Záleží totiž na tom, jakým způsobem byl vystavěn.
Proč raději svěřit výstavbu nejlevnějších betonových plotů montazmpc.cz profesionálům?
Příliš mělké základy – některým lidem může připadat předepsaná hloubka základů pro betonové sloupky zbytečně velká, domnívají se, že 80 cm je až dost, a tak aby se s tím nemuseli párat a zdržovat, vykopají základy o dvacet či třicet centimetrů mělčí. Zpočátku to může být bez problémů, dokud ovšem nezaduje silnější vítr, anebo se o oplocení někdo silově neopře. Jinými slovy, jak praví přísloví: „Práce kvapná, málo platná“.
Nestabilní terén – můžete sice sloupky zabetonovat dostatečně hluboko, ale pokud nemáte zpevněné podloží, a sloupky drží například pouze v měkkém štěrkopísku, plot se vám může zřítit nebo alespoň naklonit. Bude to vypadat příšerně a navíc bude nutné celou stavbu provést znovu, s tím, že nejprve desky ze sloupků vyprostíte, což vám přinese další zbytečné finanční náklady.
Špatně vyměřené drážky – u betonového oplocení velmi záleží na tom, jak dobře vyměříte vzdálenosti mezi jednotlivými sloupky, aby bylo možno desky zasunout do drážek s minimální vůlí. Stačí totiž „ujet“ jen o pár centimetrů, a deska se bude v drážce viklat a bude tu držet jen na velmi tenkém úseku. Jestliže se pak o plot někdo opře, desky se mohou provalit a někoho i nebezpečně zranit.