Stárnutí není příjemné

Jak se projevuje stárnutí?
Všichni víme že jednou zestárneme a na stáří většina lidí nevidí nic pozitivního. Mění se myšlení i tělo, a spolu se stárnutím přichází i celá řada zdravotních problémů. Svoje specifické zdravotní problémy mají muži i ženy. Některé potíže jsou krátkodobé, ale s jinými se potýkají lidé i několik let. Typickým příkladem takového problémů u mužů je prostatitida. Pod odborným názvem mnoho netuší, co se za touto nemocí skrývá. Je to problém, kdy se prostata zvětší, a způsobuje druh zánětu. Způsobuje také

  • Časté a bolestivé močení po troškách a to i během noci
  • Zvýšenou teplotu i v místech intimních partií
  • Nespavost
  • Ztrátu erekce

muž rozkrok

Problémů spojených s prostatou je celá řada. Pro naprostou většinu mužů je tabu o těchto potížích mluvit, jenže reakce okolí na sebe nenechá dlouho čekat. Zejména partnerky si hned zpočátku všimnou že něco není v pořádku. Je důležité jít k lékaři, který může problémy odhalit hned v začátcích a zvolit vhodnou a hlavně účinnou léčbu. Kromě problémů s teplotou a špatným močením se zbavíte i nechuti na sex. Problémy s prostatou se objevují okolo padesátého roku věku, a v tomto věku je převážná část mužů stále sexuálně aktivní.

starší muž

Nejlepší je prevence
Tak jako u všech potíží je nejlepší prevence. Dnes je na trhu celá řada přípravků, které mohou výrazně snížit riziko vzniku potíží s prostatou. Nejlepší jsou bylinky, které nemají vedlejší účinky a které se dají sehnat bez lékařského předpisu. Právě bylinné směsi se používají ve formě čaje či kapslí dlouhé roky, a tak je jejich spolehlivost ověřena mnoha muži po celém světě. Bylinky jsou vhodné i jako podpůrná léčba, a není třeba se jich bát. Jediné co je třeba zeptat se lékaře, zda můžete užívat všechny bylinky, protože některé nejsou pro určité skupiny lidí vhodné, ale s tím by vám měl umět poradit i prodejce bylinných přípravků.