Známé neznámé Jeseníky

Česká republika nabízí mnoho možností, kde strávit příjemnou dovolenou. Dokonce přibývá míst, která jsou tak vyhlášená, že není vůbec od věci, když si letní dovolenou zarezervujete dopředu už v zimě nebo dokonce na podzim. On podzim je výhodný i v tom, že můžeme zaplatit zálohu na dovolenou dříve, než nám peníze vytáhnou z peněženky Vánoce a druhou část můžeme doplatit až na jaře a tak se nebude finanční zátěž tak náročná. Hledáte místo, kde byste strávili klidnou a přitom aktivní dovolenou? Tak to byste měli vyrazit na hory, do čisté přírody, kde je ale zároveň možnost navštívit hrady nebo i technické zajímavosti. Víte kam vás zveme? No do Jeseníků!!

Jeseníky

Jeseníky nejsou tak známé jako Krkonoše a přitom nabízí vše, co si od dovolené můžete přát. Jeseníky jsou pochopitelně hlavně hory, takže nezajít si na Praděd, to byste určitě neměli vynechat. Ale Jeseníky nejsou jen kopce, můžete se zajít podívat na Dlouhé Stráně a udělat prohlídku přečerpávací nádrže a elektrárny. Je to zajímavá technická stavba a můžete procházku spojit s jízdou na koloběžkách.

Praděd

Jeseníky nabízí i řadu aktivit pro vaše děti. Středisko Dolní Morava, které je kousek od pramene řeky Moravy, nabízí stezku v oblacích, dlouhou bobovou dráhu a nejnovější atrakci – visutý most. Kromě toho zde najdete i vodní a pískový svět, který vaše děti zabaví na celý den. A pokud jste vášniví cyklisti, několik krásných singltreků vás určitě nenechá klidnými a budete si je chtít všechny sjet. Obtížnost singltreků je tu pro všechny, jak pro děti, tak pro zkušené sjezdaře. Pokud se vám Jeseníky zalíbily, neměli byste váhat a měli byste si včas začít hledat kvalitní ubytování Jeseníky, protože ty nejhezčí apartmány budou rychle obsazené a pokud si chcete vybrat termín i místo, kde by se vám líbilo, neměli byste váhat. Že jste ještě nikdy nebyli v Jesenících? Tak to byste měli rychle začít plánovat vaši dovolenou!