Zářivky

Kompaktní zářivka se často zaměňuje za úspornou žárovku. Je to v každém případě elektrický zdroj světla, který pracuje na stejném principu, jako pracuje lineární zářivka. Kompaktní zářivky byly navrženy tak, aby mohly nahradit běžné žárovky. Vyrábějí se samozřejmě v nejrůznějších tvarech.

žárovky

Typů a výrobců je hodně. Záleží, v jaké cenové relaci se pohybujete a podobně.
Nabízíme vysoce kvalitní zářivky, díky kterým vyřešíte svoje problémy se zbytečně velkou částkou peněz za elektřinu. Jsou úsporné, mají velmi vysokou svítivost a také mají opravdu skvělé světlo. My nabízíme velmi kvalitní žárovky dulux, ostram a podobný značky, které jsou výhodné a naprosto splní požadavky. Krásně osvětlíte celý prostor tam, kde budete potřebovat. Vybírejte podle světelného úhlu, který je důležitý při výběru, protože podle něj se určuje použití. Trubicové žárovky https://www.lightpark.cz/nastrcne-zarivky-rada-l/ jsou skvělé hlavně v případě, když chcete osvětlit velký prostor, protože mají velkou světelnou plochu. Vyberte si třeba studené světlo nebo spíše to teplé světlo a hned uvidíte, jak to všechno bude vypadat.

Srovnání kompaktních žárovek a úsporných

Všechny kompaktní zářivky jsou spíše opatřeny paticí jako obyčejné žárovky. Jejich rozměry jsou oproti běžným žárovkám ve většině případů o něco větší. Mají delší životnost, což je velmi podstatný faktor při výběru. Životnost začíná od zhruba 6000 do 16 000 hodin. Výrobci většiny žárovek uvádějí, že kompaktní zářivky mají až o osmdesát procent menší spotřebu energie oproti obyčejné žárovce. Počítá se to při stejném světelném toku.

stropní lustr

Se spotřebou také velmi souvisí i ztrátový výkon, který je u těch klasických žárovek opravdu hodně vysoký a to až kolem 90 % energie, která se uvolní. Kompaktní zářivky jsou několikanásobně dražší než ty obyčejné, ale je na vás, čemu dáte přednost.