Vysávání koberců

Pohodlí

Na výběr máme více možností, co si dát na podlahu v domácnosti, přičemž samozřejmě do každé místností se hodí něco jiného. V koupelně to můžou být klidně kachličky, protože těm nevadí vlhkost, a právě vodu dobře oddělí od stěn a podlahy. V takém obýváku bychom je však jistě nechtěli, protože studí, což zejména v zimě není příjemné. Lepší volbou je tedy koberec, který je příjemný a není problém po něm chodit i bos, přičemž alespoň jeden má v domácnosti spousta lidí.

kobereček v obýváku

Aby byl stále hezký, tak jako první bychom se měli podívat na to, jaký vybrat. S vysokým vlasy není vhodný pro kolečkový nábytek, protože je lepší zvolit nižší a se dostatečnou odolností vůči zátěži. Každý koberec by měl být vybaven etiketou, na které jsou symboly vyjadřující různé vlastnosti, které je dobré pečlivě prohlédnout, protože podle nich můžete zjistit, zda je vhodný právě k Vašemu využití. Na koberce existují specializované prodejny, kde si vše můžete prohlédnout naživo.

Výkonné vysavače

Koberec je dobré jednou za čas vyčistit speciálním přípravkem na koberce, který se dá v určitém poměru do vody a následně čistíme drhnutím za pomoci kartáče. Následně je nutné nechat koberec dobře proschnout, což se nejlépe provádí otevřením okna za hezkého počasí. Co se týče běžné údržby, tak do ní řadíme vysávání. Neobejdeme se tedy bez vysavače, kterých je na více druhů. Jako první máme sáčkové vysavače, které dosahují dobrého výkonu a můžeme jej použít na různé druhy podlah

vysávání koberce

. Nevýhoda je snad v tom, že sáček se jednou naplní, takže musíte kupovat nové. Druhou možností je zvolit bezsáčkové. Nemusíme do něj kupovat sáčky, a navíc se dá vysávat i na mokro. Na druhou stranu se tu častěji mění filtry a údržba je náročnější. Jako první si zmíníme robotické vysavače, které sice něco stojí, ale postarají se o vysávání bez nás, takže my si ušetříme práci.