Seznamte se sáčky se zipem i vaše ratolesti

Když rodiče vychovávají své ratolesti, spoléhají poměrně často na osvědčené metody, kdy dětem postupně předávají zodpovědnost za určité životní situace a úkony. Například si děti musí po sobě uklízet hračky, utírat prach a luxovat v dětském pokoji, psát domácí úkoly, pomáhat v kuchyni nebo na zahradě a stavět se zodpovědně k dalším podobným činnostem.

školní potřeby

To vše je samozřejmě chvályhodné, ovšem dětem ještě můžete umožnit využívat některých současných vymožeností, například uzavíratelných zip sáčků.

Školní potřeby – některé školní potřeby mohou být ukryté v zip sáčcích, kde jsou chráněné před prachem, a zároveň nekontaminují a nepoškozují své okolí, například vodové barvy a štětce, fixy, voskovky, uhel a pastelky, ořezávátka, gumy, nůžky, lepidla, lepicí pásky, modelovací hmota (plastelína) atp. Zip sáčky se tu uplatní naprosto perfektně, navíc jsou průhledné, tak děti dobře vidí, co je uvnitř. Zároveň tím získají přehled o svých věcech a mohou je mít uklizené, aniž by byl v pokoji nepořádek.

potřeby pro školáky

Hračky – celá řada hraček má takový charakter, že se mohou velmi snadno a rychle poztrácet. Například puzzle, hrací kostky, korálky a kuličky, dílky stavebnic, drobné figurky atd. S uzavíratelnými zip sáčky snadno přimějete děti k tomu, aby si vše pečlivě ukládaly do úložného prostoru nábytku, protože pokud například ztratí byť jen jeden dílek puzzle, nebude to kompletní a nepřinese to žádaný efekt.

Domácí zvířátka – pokud mají vaše děti nějaké zvířátko, například křečka nebo morčátka, mohou mít v sáčcích a pytlích se zipem uschované krmivo a stelivo. Sáčky zároveň brání průniku různých pachů, což je docela důležité například u granulí pro psy a kočky, které mohou ve svém velkém objemu nepříjemně zapáchat a ovlivnit pak náladu v dětském pokoji.

Výhodou sáčků je jejich nízká cena a poměrně široké rozpětí velikostí a tuhosti materiálu, takže si určitě vyberete ty, které vám vyhovují.