Půjčka to dá do pořádku

Jak jsou na tom lidé, kteří nemají v dané chvíli zrovna peněz nazbyt? Jistě, dá se říci, že ‚chudoba cti netratí‘, jenže tito toho ve skutečnosti tratí třeba i víc než dost. Schází jim vlastně všechno, co by si sice chtěli koupit, ale už nemohou, protože na to nemají. A i když si čest třeba zachovají, je to přece jenom málo. Přece jenom by bylo dobré, kdyby tito měli kromě ní i vše, co je jim jenom zapotřebí. http://bandzone.cz/uzjsmedoma/album/53504-pohadky-ze-zapotrebi.html

Jenže aby takoví lidé všechno potřebné měli, tedy aby si to mohli koupit, musí nejdřív sehnat právě ony postrádané peníze. A když není zbytí, může jim přijít vhod třeba i půjčka. Protože i tak se dají získat peníze, neideální jedině v tom, že se budou muset později vrátit svému původnímu majiteli.

mince v ruce

A tak se lidé v nesnázích obracejí na poskytovatele půjček a doufají, že jim bude vyhověno. Tedy že dostanou k dispozici nějaké ty další peníze, dokud se jim nepodaří vypořádat se se svými obtížemi. Jenže nejednou to tu nedopadne tak, jak by si to takoví lidé přáli. Přijdou třeba do banky, požádají o půjčku a doloží vše, co se tu po nich chce, jenže pak přijde už jenom rozčarování ze zamítnutí takové žádosti s odůvodněním, že žadatel zkrátka není bonitní.

Postihne to kdekoho, zejména lidi mající nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků nebo exekuce. A co si mají potom tito počít?

kufr s penězi

Pak by měli vědět, že existuje i nebankovní hypotéka Nebankovní hypotéky, a když si požádají právě o takovou nebankovní hypotéku, zřejmě uspějí. Protože k tomu stačí mít třeba i jenom nějaký dům, byt nebo jinou nemovitost, kterou by se tu dalo ručit.

Kdo tu může ručit nemovitostí, nepotřebuje žádné další kvality, aby uspěl. Někomu takovému už tu bez problémů půjčí. Protože je jasné, že takový člověk bude splácet, aby o svoji zástavu nepřišel. A daří se tu tak i těm, kdo mají jen malý příjem a kdejaký další problém, který by je v bankách zbavil nadějí.