O výhodách podlahového vytápění

Podlahové topení se stalo velkým hitem a projevují o něj zájem lidé z celého světa. Některými svými vlastnostmi překonává klasické topné radiátory a dalo by se říci, že je svým způsobem z trhu pomalu vytlačuje. Co je pro toto řešení typické?

Nízké provozní náklady – jestliže si chcete doma zatopit a mít v bytě teplo, musíte roztopit zdroj tepla natolik, aby zahřál vodu v radiátorech na teplotu zhruba kolem 75 stupňů Celsia. U podlahového vytápění se teplota vody pohybuje v rozmezí mezi 30 a 40 stupni Celsia, a to je tedy výrazný rozdíl.

Šíření tepla v prostoru – radiátor je výborný tepelný zdroj, ale bohužel je plochá deska postavena do svislé polohy. Teplý vzduch odtud stoupá http://zpravy.e15.cz/ceny-bytu/bytova-horecka-dal-stoupa-lidem-se-bude-hure-splacet-1341398 nejprve vzhůru po relativně malém průřezu horní části plochého panelu a částečně ze strany zahřívá okolní vzduch, který rovněž putuje vzhůru ke stropu. Jinými slovy musíte nejprve prohřát vrstvu vzduchu u stropu a odtud se pak teplo bude šířit dál, směrem dolů. Ve výsledku pak bude u stropu výrazně tepleji, zatímco na vaše bosá chodidla tu může být poměrně chladno.

topení v podlaze

Bosá chodidla – zcela záměrně jsme se v předchozím odstavci zmínili o bosých chodidlech, protože chůze naboso je po koberci velmi příjemná jen tehdy, je-li vyhřátý z topné soustavy pod podlahou. V tomto případě můžete chodit doma bosí po celý rok a jak známo, je-li na nohy zima, a to u topení s radiátory bývá i tehdy, máte-li silnější ponožky, není to nic příjemného a sráží to bytový komfort poměrně výrazně směrem dolů.

nohy na podlaze

Teplo na chodidla je důležité i pro práci vnitřních orgánů, na chodidlech se nachází mnoho reflexních bodů a jejich stimulací teplem se lépe prokrvují orgány i sliznice a má to pozitivní vliv na trávení, práci mozku, nervovou soustavu, imunitní systém a krevní oběh. Máte-li tedy v plánu výstavbu podlahového topení, požádejte instalatéry v Ostravě o konzultaci, aby vám lépe a do detailů vysvětlili, proč tomuto řešení dát přednost.

5/5 - (2 votes)