Milovat lidi nebo peníze?

Láska k člověku nebo láska k materiálním hodnotám?
Mít peníze je důležité, protože bez nich si nekoupíte nic, a to ani základní věci pro život. Všichni víme, že bez nich se dnes neobejdeme. Je ale značné množství lidí, kteří dávají přednost lásce k penězům a věcem, než k lidem. Může za to doba? Ne, to vždycky člověk. Každý člověk má dost rozumu na to, aby přemýšlel sám za sebe. Jenže člověk je od přírody tvor chamtivý, a proto jich tolik dává přednost právě penězům. Čím víc, tím líp.

zamilovaný pár

Láskou k majetku si někteří lidé mohou kompenzovat nedostatek lásky od lidí. Vždycky je ale lepší pěstovat vztahy, i když na rozdíl od člověka vám peníze nezlomí srdce. I když – co takový pár akcií nebo poškrábané auto? Peníze zkrátka nejsou všechno, a lidé by měli dbát na to, aby měli dobré vztahy. Ty nejdou ničím nahradit. Je hezké mít peníze, ale peníze vás neobejmou když je vám nejhůř, ani si s nimi nepopovídáte.

láska k penězům

Lásce se učíme od malička, a proto je důležité, jak nám ji naši rodiče představili, a jak nás o ni učili pečovat. Samozřejmě nás během života formuje velká spousta věcí, okolností a dalších lidí okolo nás. Často se od budování vztahů odvracíme právě kvůli zklamání, ale to není důvod zanevřít na všechno a na všechny. Mít rád rodinu a přátele by mělo být automatické, ale samozřejmě je potřeba se nenechat využívat a nenechat ostatní, aby se k nám chovat nevhodně. Je důležité si hned nastavit mantinely. Mít někoho rád ano, ale všechno má své meze. A pokud ne, často to končí tím, že se člověk uzavře a raději si kompenzuje nefuněn vztahy kupováním věcí. Nemusí to být ani drahé věci, ale hromadění má být druh terapie. Abychom nepotřebovali hromady věcí, je potřeba pěstovat vztahy s okolím. Věnujte se lidem, které máte rádi, snad vám to vrátí a oplatí stejnou měrou. Láska není samozřejmost, ale není to ani něco, o co bychom se měli prosit. Vztahy holt nejsou jednoduché…