Komu darovat model osobního auta

Majitelům veteránů

Máte blízký vztah s někým, kdo vlastní vozidlo staršího data výroby, které již patří do oblasti veteránů? Mohou to být například vyhlášená vozidla Škoda 1000 MB, Škoda 110 R Coupé, anebo třeba za socialismu velmi rozšířené vozy Škoda 105 L. Je docela pravděpodobné, že takovému člověku uděláte radost některým z modelů osobních aut Macmodel, a třeba právě s konkrétním typem vozidla, které dotyčný vlastní.

Škoda 110 R Coupé

Dětem

Malé děti by propracované modely starších vozidel nedokázaly docenit, ale ty starší, pokud se alespoň trochu zajímají o historii, můžete seznámit s některými vzácnými exponáty, například s automobilem Tatra 87, s nímž objeli cestovatelé Havelka a Zikmund téměř celý svět. Některé děti bude možná zajímat, jak vypadal takový Wartburg 353 W nebo Trabant 602, o němž se mohou doslechnout již pouze z vyprávění pamětníků.

Sovětský vůz Lada

Zlatá svatba

Lidé, kteří spolu žijí dlouhých padesát let, oslavují výročí společné cesty životem tzv. Zlatou svatbou. A právě ti bývají pamětníky mnoha typů veteránů, a je docela pravděpodobné, že některý z nich i kdysi vlastnili, jakožto nový vůz v rámci sériové výroby. Můžete jim touto cestou připomenout jejich mládí a pořídit model vozidla, které dobře znají, a s nímž podnikali třeba svatební cestu nebo jízdu na dovolenou k moři. Modely aut se vyrábí v mnoha typových řadách a zřejmě se mezi nimi bude nacházet i ta, která je osloví.

Současným padesátníkům

Lidé, kteří nedávno oslavili padesátku, a dospívali v druhé polovině osmdesátých let, pravděpodobně docházeli do autoškoly, která jim pro cvičné jízdy mohla nabídnout leda tak sovětský vůz Lada 2106 anebo zmiňovanou škodovku 105 L. Tedy žádné výrobky automobilek Hyundai, Ford nebo Mercedes. Můžete těmto lidem v rámci recese a osobního potěšení tuto dobu připomenout a s trochou nostalgie se do ní přenést byť jen v pomyslném zmenšeném modelu vozidla, do něhož usedali jako adepti řidičského oprávnění, a skládali závěrečné zkoušky v městských ulicích.