Kakao jako dar bohů


Kakao není jen lahodný nápoj, ale kakaové boby, které jsou jeho základem, jsou plné vitamínů a minerálů. Mnoho z těchto cenných látek posilují srdce a bojují proti srdečným chorobám a anémii. Odstraňují problémy se střevy a ledvinami, taktéž léčí choroby cest dýchacích.
kakaové boby
K tomu má kakao též protizánětlivé účinky. Kakaovník plodí lusky, které rostou přímo z kmene stromu. Tyto lusky obsahují semena fazolového tvaru, které jsou plné živiny a tuků. Přesto však mohou zamezit ukládání našich vlastních tuků v těle.

Je známo, že pojídání kakaových bobů (čokolády)
· zvyšuje dobrou náladu,
· upravuje krevní oběh
· chrání buňky

Jednou z pozoruhodných látek, které kakaový prášek obsahuje je teobromin, který by se dal nazvat mírnějším kofeinem. Právě tato látka v kakaových bobech obsažená má lehké mentální stimulační vlastnosti a je také přítomna v některých čajích.

Dále obsahuje kakao přírodní substance. Ty se nacházejí v rostlinách, a tím také v potravinách a nápojích rostlinného původu. Jsou to antioxidanty, které jsou pro naše tělo velice prospěšné. Mají pozitivní účinky na krevní oběh a zdraví srdce.
· Zlepšují průtok krve
· krevní tlak
· odstraňují cholesterol

kousky hořké čokolády
Čokoláda, která obsahuje více než 70 procent kakaa je kvalitní

Tabulka hořké čokolády tedy obsahuje nejen kvalitní kakao, ale je chutná, navíc plná zdraví prospěšných látek.
Kakaový prášek může mít mnoho odstínů. Jsou to odstíny hlavně hnědé, ale jsou i odstíny červené a ty jsou velice hořké chuti. Vůně kvalitního kakaa je silně aromatická.

Kakao, které obsahuje také hlavně hořčík a způsobuje vyplavování endofirmu, hormonu štěstí, se užívá též jako droga. Jedná se o čisté, velice nadrobno drcené kakao. Ta svým složením uvolňuje svaly a dodává energii. Droga se nejčastěji šňupe, ale je podávána také v nápojích a tabletách.