České filmy, které najdete na Netflixu

Netflix do České republiky přišel v roce 2016, nicméně až v roku 2019 se dočkal českého rozhraní. Od té doby si získal velkou oblibu mezi českými diváky, a v současnosti se jedná o nejvyužívanější streamovací službu v České republice. Pokud byste hledali nějakou alternativu, můžete využít služeb Disney+, HBO, Prime video a dalších podobných služeb. Nebo můžete některá volně dostupná videa a filmy na internetu stáhnout do svého zařízení pomocí video downloaderu https://www.stahujvidea.cz/.

České filmy přibývali na Netflix jen velmi pozvolna, ale v současnosti už jich můžete na této platformě najít skutečně dost a výběr je velmi pestrý, napříč všemi žánry. Pojďme se podívat na některé zástupce.

Netflix

Bábovky (2020)

Film, který vznikl na motivy stejnojmenné knihy od autorky Radky Třeštíkové. Stejně jako v knize, i zde se vyskytuje mnoho postav s nejrůznějšími osudy, které psal sám život. Ač se to zpočátku nemusí tak zdát, na konci se osudy postav propojí jedinečným způsobem, který divákovi vezme dech. Film je dramatickým vyprávěním o rodině, lásce, mateřství, manželství a dospívání. V hlavních rolích se mimo jiné představili Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková nebo Bára Poláková.

Prvok, Šampion, Tečka a Karel (2021)

I zde se jedná i film podle knižní předlohy, konkrétně od populárního autora Patrika Hartla. Kniha se soustředí na dlouholeté přátelství čtyř mužů, kteří si procházejí krizí středního věku. Jen těžko si připouští, že ve věku kolem čtyřicítky již nejsou mladí a snaží se dokázat okolí, a hlavně sami sobě, že s nimi svět ještě může počítat. Hořkosladká komedie vypráví příběh, který by se mohl stát každému z nás. V hlavních rolích uvidíte Martina Pechláta, Davida Švehlíka, Hynka Čermáka a Martina Hofmanna.

netflix

Lidice (2011)

Příběh založený na skutečné události, která se roku 1944 odehrála v malé české vesničce Lidice. Po atentátu na Heydricha bylo třeba najít viníky. Kvůli nešťastnému dopisu, který se dostal do nepovolaných rukou, se Německo rozhodlo pro výstrahu srovnat tuto vesnici se zemí. I s jejími obyvateli. Velmi silný snímek, jehož hrůzu umocňuje fakt, že tentokrát se nejedná o žádnou fikci. Hlavní role obsadili Karel Roden, Zuzana Fialová, Roman Luknár a Zuzana Bydžovská.