Bezstarostné koupání

Voda

Je jedna ze základních věcí, díky které je na naší planetě život, takže bychom si jí měli rozhodně vážit, protože jenom k pití běžný člověk spotřebuje kolem dvou litrů za den. Samozřejmě dnes nikde nemusíme chodit s džbánem k řece, protože pitná voda proudí až například do kohoutku v naší domácnosti, což nám je pochopitelně poskytuje mnohem větší pohodlí.

bazénová voda

Může však sloužit i k naší zábavě, a to konkrétně ke koupání. V zimně jí využívají hlavně otužilci, přičemž plaváním v ledové vodě zlepšujeme svou imunitu. Samozřejmě je potřeba jít na to postupně, protože když nebudeme zvyklí a potom v mrazech půjdeme třeba do řeky, tak z toho může být víc škody než užitku. V létě už je situace jiná, protože se můžete hezky schladit v tropech a užít si spoustu zábavy. Při plavání jsme samozřejmě nadnášeni, a právě díky tomu je koupání a potápění jedinečné. Pravidelným plaváním svému zdraví také pochopitelně prospějeme.

Vlastní bazén

K tomu abychom se mohli koupat nemusíme vyrazit na veřejné koupaliště, které bývá v létě plné lidí, protože jestliže máme tu možnost, tak můžeme mít bazén vlastní, což má své výhody. Abychom si v něm však mohli užívat, tak potřebujeme, aby voda měla patřičnou kvalitu. Kromě vhodné chemie to nepůjde bez systému filtrace, který vodu v bazénu žene nejčastěji přes pískovou náplň a následně jde zase do bazénu.

muž v bazénu

Tímto stálým koloběhem, který zajišťuje mimo jiné čerpadlo docílíme zachycení nečistot v písku. Aby vše správně fungovalo, tak je podmínkou těsnost celého systému, protože jinak by voda někde unikala. Aby se utěsnili mezery mezi jednotlivými prvky, tak se mnohdy využívá gumové těsnění. Jestliže má už nějaký věk, tak se může stát, že vlivem působení tlaku praskne. Jestliže Vám praskne či chybí při montáži, tak se dá koupit nové. Příkladem je tese těsnění pod přírubu 200 mm Chlorito.cz. Je to záležitost za několik desítek korun, ale rozhodně podstatná.